Čakry jsou energetická centra člověka.Slovo čakra znamená kruh, nebo kolo. V reiki  čakry pomáhají při určení poruch na tělesné, duševní a mentální úrovni. Ukazují nám, na jaké úrovni se v tuto chvíli nacházíme v jednotlivý oblastech.

Každá z čaker pak odráží určitou rovinu na hmotné úrovni. Kořenová a sexuální čakra představují rovinu Země ( život, boj, práci, slast, muž, žena ..), čakra sluneční pleteně a srdeční čakra  představují rovinu člověk ( já, osobnost, závist, moc, láska, spojení uzdravení….), krční a čakra těla rovinu nebe ( intuice, cíl, analýza, diskuse, pravda, rezonance…)

Chybně fungující čakra se projeví negativně na našem životě , tedy pokud máme zablokovanou kořenovou čakru , na materiální rovině trpíme nedostatkem peněz, Pokud je blok na krční čakře, nejsme schopni říci, co si opravdu myslíme atd.

Čakry mají proto velký význam pro náš život. Reiki působí na tyto energetická centra a uvolňuje zablokovanou energii, to pak vede ke zlepšení na příslušné materiální úrovni. Tedy pokud je odblokována kořenová čakra, jsem schopni začít přijímat větší hojnost a prosperitu, dojde- li k odblokování srdeční čakry, zlepší a prohloubí se pozitivním způsobem naše vztahy k ostatním.

Pokud si chcete sami zkusit posílit čakru, vyzkoušejte následující meditaci pro kořenovou čakru :

Meditace pro kořenovou čakru :