Zákon přitažlivosti je spojován s naší myslí. Říká nám, že stačí změna myšlení a zákon přitažlivosti začne fungovat. Mnozí to zkouší, více či méně úspěšně. Proč nám to někdy funguje a jindy ne?

Důvodem jsou naše emoce. Na ty se často v souvislosti se zákonem přitažlivosti zapomíná. Ale to je obrovská chyba. Energie emocí je totiž až 5 000 krát silnější, než energie myšlenek.

K tomu, aby bylo naše zhmotňování úspěšné, musí být tyto dvě energie v dokonalém souladu. Pokud nejsou, zhmotňujeme si to, co cítíme, neboť energie emocí je silnější.

Představme si, že vztah s naším partnerem není ideální. Přejeme si, aby se uzdravil, protože ho máme rádi a nechceme ho opustit. Začneme tedy o našem vztahu smýšlet  jen pozitivně, říkáme si pozitivní afirmace.

Co ale cítíme? Pokud říkáme afirmaci a přitom máme špatný pocit, např.  zklamání , že to ještě není ideální. Naší afirmací ve skutečnosti přitahujeme jen další situace, které nám přivodí další zklamání. Tato myšlenková afirmace se otočí v náš neprospěch.

Je tedy důležité kontrolovat naše pocity, protože ty rozhodují v tom, co si přitáhneme, bez ohledu na naše myšlenky. Myšlenkami nelze změnit naše pocity, protože ty jsou silnější.

Cesta je opačná. Pokud změníme naše emoce a pocity ohledně dané situace, nebo člověka. Ujasníme si jaké jsou naše pocity, a v souladu s těmito pocity začneme smýšlet, pak zákon přitažlivosti uvedeme do chodu.