Jsme ženami v mužské společnosti. Jsme ženami, které jsou od malička vychovávány jako muži. Učí nás, jak tvořit štěstí jako muži. Není divu, že většina žen v dospělosti není šťastná a o štěstí jen sní. Co tedy děláme špatně ?

Řečeno jednou větou:  “ Muži za své štěstí bojují, ženy své štěstí přitahují. „ Jenže dnešní výchova tento rozdíl mezi ženou a mužem nebere v úvahu. Ve školce, ve škole, v zaměstnání a dokonce i v rodině nás učí bojovat jako muže. Paradoxem je, že  mnoho žen v rámci feminismu dokonce usilují o to, aby byly ještě více vnímány jako muži. Co to pro ženy znamená ?

Především nás ženy tento způsob života vysiluje. Není to naše přirozenost. Tím, že využíváme k získání štěstí mužskou energii, ji denně posilujeme. Jedeme na testosteronu. Zapomínáme být ženou. Žijeme jako muži a sníme jako ženy. Tento paradox se každým dnem prohlubuje. Vede to k depresím, pocitu oddělenosti, pocitu, že nejste sama sebou. Uvnitř cítíte, že jste vlastně někdo jiný, ale nevíte, jak tu pravou osobnost dostat ven.Cítíte prostě všechno, jen ne štěstí.

Jak si tedy ženy tvoří štěstí ? Musíme se vrátit k naší podstatě. Energie ženy je PŘIJÍMÁNÍ. Tohoto základu se držte. Přijímaní znamená, že neměníme VNĚJŠÍ SVĚT , ale svůj VNITŘNÍ SVĚT: Je to obrovský rozdíl od toho, co nás učili. Jen si vzpomeňte, kolik trávíte času snahou o to, nalézt štěstí tím, že se snažíte změnit chování a postoj partnera, dětí, kolegyň, matky otce. Kolik vás to stojí energie? A jaký je výsledek ? Nic moc, že ? Je to proto, že se chováte jako muž. Musíte s tím přestat.

Co tedy můžeme udělat pro své štěstí ? Vlastně pokračujte v tom, co děláte. Jen ty změny dělejte sama u sebe. Změňte svůj postoj, své chování, své reakce, své myšlenky. Chovejte se tak, jak si představujete, že by se měla chovat žena vašich snů. Vytvořte si svůj ideál šťastné ženy. Jak se vaše ideální žena chová ? Jak přemýšlí ? Jaké má postoje k důležitým věcem ? Napište si to a pak to porovnejte s tím, co děláte vy. Chováte se jako vaše ideální žena ? Ne ? Fajn, tak to začněte měnit. U SEBE: 

A to vlastně všechno. Pak už jen pozorujte, jak se věci kolem vás mění. Mění se, protože se měníte vy. A budete konečně šťastná. Protože to pro vás bude daleko přirozenější, než měnit své okolí. A ještě jedna důležitá věc. Věci, osoby, které již nebudou odpovídat vaší představě štěstí , nechte odejít. Nedržte je silou, nevracejte se k mužské energii tím, že je budete chtít změnit. Prostě je nechte odejít. A já vám garantuji, že vám to vesmír nahradí něčím daleko lepším.

Přeji vám, aby jste se stali svojí ideální verzí šťastné ženy.

S láskou Ilona