Základ naší existence

Ano, čtete správně. Kořenová čakra je základ, není to srdeční čakra, ani korunní, jak si mnoho z nás myslí.
Právě tato čakra stojí za naší vůlí k životu, kvůli ní bojujeme o svůj život. Kořenová čakra je zodpovědná za malé i velké nehody v našem životě, pokud nepracuje správně. Člověk se zablokovanou kořenovou čakrou vlastně dovoluje, aby mu bylo ubližováno. Jeho vůle k životu je totiž velmi malá.
Bez fungující kořenové čakry se nemůžeme harmonicky rozvíjet. Navíc její funkci nemůže převzít žádná jiná čakra. Je nenahraditelná. A pokud nepracuje správně , nemohou se plně rozvinout žádné další čakry, včetně srdeční.
Mnoho lidí se soustředí na otevření srdeční čakry a doufá v zázrak. Pokud ale zároveň nepracujeme na otevření kořenové čakry zakládáme si na pořádný malér. Pokud máme otevřenou srdeční čakru a zároveň zablokovanou kořenovou čakru, jsme magnetem pro zneužívání. Srdeční čakra nám velí pomáhat aniž by nás kořenová čakra varovala před možným zneužitím.
Pokud se tedy rozhodneme pracovat s čakrami a to je správné rozhodnutí, musíme pracovat na všech čakrách současně a navíc je navzájem harmonizovat. V Reiki existují přesné postupy a terapie, které zajišťují harmonický rozvoj všech čaker současně a to nám umožňuje bezpečný rozvoj a uzdravení na všech úrovních.