Svoboda je naše základní lidské právo.Svoboda je vnímána jako možnost dělat si co chceme. Jako možnost přijmout do svého života vše, co se nám líbí. S touto stránkou svobody je většina z nás smířena . Ale svoboda má i druhou stránku. Tou je svoboda odmítnout to, co se nám nelíbí. Svoboda říci ne, když je situace pro nás nevýhodná. Svoboda otevřeně vyslovit nesouhlasný názor.

Právě s touto stránkou svobody mají mnozí problém. Na vině je většinou výchova. Jde o tzv. syndrom hodné holčičky. Pohled na tuto část svobody je pokřivený. Svoboda odmítnout je zaměňována za neslušnost, neochotu. Naučili nás, že jsme špatní, když odmítneme. A pokud tak uděláme, sami máme často výčitky svědomí.

A která čakra s tímto problémem souvisí ? Hlavní prim hraje naše třetí čakra- čakra sluneční pleteně. Tato čakra  se nachází v existenciální rovině člověk. Tedy určuje náš pohled na sebe sama. Právě ona vymezuje naše hranice a schopnost je bránit. Dále je pak zodpovědná za naší sebedůvěru, pocit vlastní sebehodnoty, pocit spokojenosti sama se sebou.

Pokud je narušena, neznáme své hranice. Nedokážeme říkat ne bez pocitu viny. Špatně prosazujeme sebe sama. Jak vidíte třetí čakra je pro náš spokojený život velmi důležitá. Je klíčem k naší vnitřní  svobodě.

Pokud se chcete dozvědět a naučit více o čakrách, klikněte na následující odkaz : http://hortenzie.com/jak-vylecit-cakry/

S úctou Ilona