O mě

Jsem matka, dcera, přítelkyně, kolegyně, kamarádka, žena…….a vím PROČ jsem tím, kým jsem.

Na začátku byla ambice. Něco dokázat na malém městě. Přišly první schůzky, tréninky a první výsledky. Obrat rostl, stejně jako obchodní skupina pode mnou. Přišlo pár karambolů, ale o tom byznys je. Když nám přestala fungovat jedna firma, přesídlili jsme do jiné. Úspěch, pád – a začít nanovo. Typický příběh úspěšné manažerky, která se přepálila. Tak dlouho neposlouchala, co jí říkalo vlastní tělo, až se dostala na hranici vyčerpání. Týdny nevylezla z postele. Možná by tam zůstala, kdyby kamarádce nezesnul otec a při vyklízení bytu neobjevila tibetskou knihovnu…

Píši to ve třetí osobě, protože dnes je pro mě těžké uvěřit, že tato žena jsem byla já. Když celý život honíte ty nesprávné věci, narazíte. Ztratila jsem přátele, peníze, klid. Uvěřila jsem lidem, kterým jsem neměla. Knihy, které jsem „zdědila“ po kamarádčině otci, se podobaly těm, v nichž jsem listovala v 11 letech. Začala jsem číst, meditovat a rozpomínat se na principy, které máme jako lidi dané. Uklidnila jsem se, dostala jsem odpovědi – vše, co se mi dělo, jsem si sama přitáhla. Bylo těžké, ale klíčové přiznat si odpovědnost za vlastní život. Únava se postupně přeměnila na energii, tělo začalo samovolně hubnout.

Zanedlouho jsem začala cítit energii v rukou a nohou, v meditacích mi přicházely vize. Poměrně perné chvilky pro člověka, který byl do té doby silně logický a materiální. Ekonomka a obchodnice tak jednoho dne vyhledala mistra reiki. A začalo nové učení – nová cesta, na které jsem doteď. Zaměřila jsem se na lidi, začala je vnímat. Najednou jsem cítila, co cítí. Nejdřív to bylo zvláštní, až schizofrenní. Slyšela jsem, co mi daný člověk říká, ale jakoby jeho tělo vydávalo naprosto odlišné sdělení. Objevila jsem nevědomou úroveň sdílení mezi lidmi.

Při terapii pracuji s tělem klienta, ptám se ho, co potřebuje, aby se začalo uzdravovat. Energie těla, vaše cítění a emoce, působí na okolí 5000x intenzivněji než váš rozum. Nikdo vám neuvěří, že se máte skvěle, když jste shrbení, skleslí a unavení. Tělo funguje na základě zákona přitažlivosti. Jakou energii má, takovou přitahuje. Reiki terapie nám pomáhá uvědomit si, co nás drží zpátky, nefunguje nebo nás ničí. Jaké to je cítit se uzdravený, celistvý a v souladu sám se sebou. Přijmout plně svou existenci.

„Jediný princip, který uznávám je, aby každý konal a myslel v souladu se sebou, s tím, co skutečně cítí a co mu říká jeho tělo – protože s tím souhlasí jeho bytost.“

Napsali o mě

Vzdělání

Pevným základem mé práce je  Reiki. Konkrétně Usui Reiki. Zakladatelem školy je Mikao Usui křesťanský duchovní. Doktor Usui vyučoval tuto techniku na japonských ostrovech až do své smrti roku 1893.

Reiki vychází ze srdce a představuje schopnost pracovat s léčivou energií. Tato klasická škola Reiki se stala základem mnoha dalších škol, které se snažily přizpůsobit Reiki chápání evropské mentalitě.

Usui Reiki je zaměřena na sebepoznávání. Obrací naši pozornost dovnitř, k nám samotným. Proto jsem si vybrala právě tuto školu. Jsem přesvědčena, že naše  fyzické i duchovní zdraví, závisí na našem vnitřním nastavení. Na tom, co je uvnitř nás. Vnější svět je pak odrazem našeho vnitřního světa.

Léčba Reiki je vedena tak, abychom obnovili spojení s vaším vnitřním světem. Po každé terapii stále více poznáváte, kdo skutečně jste. Nacházíte sebe sama, svojí skutečnou podobu. Postupně odstraňujeme vše, co není vaše. Odstraňujeme bolest, které jste nebyla schopna čelit. Osvobozujete se od pout, která vás svazují. Naučíte se číst sama v sobě. Naučíte se rozpoznat řeč vašich emocí, pocitů, myšlenek.

To všechno vám dodá obrovskou vnitřní sílu. Často přešlapujeme na místě, protože nevíme, kam jít dál. Pokud nevíme, kam jít, těžko se vydáme na cestu.

Reiki vám otevře cestu k poznání sebe sama. Když víme, kdo jsme, cesta se sama ukáže. Nemusíte jí hledat, znovu dokola zkoušet, co vlastně chcete.

Poznejte sami sebe a cesta se objeví.

Co dál?

Facebook

Terapie

Přednášky

Kontaktujte mě

607 711 047

ilonarausova@centrum.cz

Jarošov nad Nežárkou

 

Odkaz na mapu ZDE.