Je zcela přirozené pokládat otázky. Obzvlášť, když se potkáme s novou věcí. Někdy prostě potřebujeme dostat odpovědi, abychom se mohli rozhodnout. Připravila jsem pro vás ty nejčastější.

Funguje Reiki, když na ní nevěřím ?

Ano, Reiki se přenáší automaticky. Nezáleží na tom, zda na ni věříte. Mistr Reiki by ale neměl předávat energii bez souhlasu příjemce. Jde tady o etiku.

Funguje na každého stejně ?

Nefunguje na každého stejně. Každý jsme jiný a každý jsme jinak citlivý na energie. Také záleží na fyzické a psychické kondici příjemce. Pokud jsme vyčerpáni, energie proudí silněji. Také záleží na technice, kterou mistr Reiki používá. Například použitím symbolů Reiki dojde k zesílení proudění.

Může Reiki uškodit ?

Nemůže, pokud léčitel skutečně používá k léčení Reiki. Teď mluvím o léčitelích, kteří  neprošli zasvěcením. Zasvěcení totiž zaručuje, že léčitel nebude přenášet vlastní energii, ale univerzální. Kromě toho se zasvěcením vytvoří ochranné mechanismy, které zabraňují přenosu negativních vibrací v obou směrech. Vím, že na toto téma jsou rozličné názory. Někteří jsou proti zasvěcení, jiní naopak pro.

Já jsem svoji schopnost získala přirozeně, tedy bez zasvěcení. Nicméně po čase jsem přesto tento rituál podstoupila a jsem ráda. Mám jistotu, že jsem jak já, tak klient v bezpečí. Jsem přesvědčena, že staré  a osvědčené rituály mají svůj smysl a své místo.

Mohu se stát na Reiki závislá ?

Ne. Není to droga. Terapiemi se postupně rozpustí energetické bloky. Energie pak může volně proudit celým tělem.Samozřejmě, že se energie mění každý den.Proto vždy klientům vysvětluji původ těchto bloků. Pokud pochopíme, kde jsme udělali chybu a poučíme se z ní, už se blok neobnoví. Tělo získá znovu svoji sílu a schopnost regenerace. Po uzdravení již není další terapie nutná.

Je ještě mnoho otázek, ale tyto jsou mi pokládány nejčastěji. Pokud máte jiný dotaz, neváhejte mě kontaktovat. Ráda zodpovím každou otázku, na kterou budu znát odpověď.

S láskou Ilona