Síla doteku

Tato čakra ovládá naši schopnost dotýkat se světa a oddat se plně doteku.. Určuje, jak vnímáme sami sebe. Pokud je tato čakra narušena, nejsme schopni si plně prožít uspokojivý sexuální život. A nejen to, bez ní neexistuje žádná skutečná radost ze života.

Bloky v oblasti sexuální čakry se projevují strachem z blízkosti, odporem k tělu , která se projevuje touhou po jakémsi vyšším principu. Typický je postoj, že lidé jsou určeni k něčemu duchovnějšímu, že radosti těla jsou jen pro primitivy, nebo pro zvířata.

Narušení se může rovněž projevit myšlenkami, že manželství, nebo partnerství není nic pro mně, namlouváme si, že jsme rádi sami a vyhledáváme izolovanost. Vnímáme vnější svět jako hrozbu, před kterou se musíme chránit.

Na fyzické úrovni se projevuje narušení sexuální čakry onemocněními, která souvisejí s tělesnými tekutinami ( krev, lymfa, žluč ), nebo orgány , které tyto tekutiny zpracovávají ( ledviny, močový měchýř, lymfatické žlázy ).

Odstranění blokád sexuální čakry obnovuje naší schopnost těšit se z našeho života a plně si užívat všech radostí těla. Obnovuje a harmonizuje blízkost a hloubku našich vztahů a pomáhá nám vnímat vnější svět jako přátelské a mírumilovné prostředí.