Co mají společného srdeční čakra, sebeláska a důslednost ? Možná více, než si uvědomujete. Otevření srdeční čakry je snem mnoha lidí. Všichni chceme být naplněni láskou a to každou vteřinu svého života. Na otevření srdeční čakry však musíme být připraveni. A právě sebeláska a důslednost jsou základy k otevření srdeční čakry. Základy, které můžete začít stavět hned teď.

Na prvním místě je důslednost, ta otvírá cestu k sebelásce a sebeláska je klíč k otevření srdeční čakry. Pojďme se na to podívat podrobněji. Proč bychom tedy měli do svého běžného života zařadit důslednost ?

Přiznejte si, kolikrát jste něco odflákli, nedotáhli do konce, nebo prostě to jen oddalujete a odkládáte ? Jak se při tom cítíte ? Nic moc co ? Možná oklamete ostatní, možná se z toho nějak vylžete, nebo to prostě svalíte na okolnosti, nebo hůř na někoho jiného. Před sebou ale pravdu neskryjete. V hloubi duše z toho máte špatný pocit. Omlouváte sami sebe, hledáte pro sebe výmluvy, utěšujete se. Prostě děláte všechno možné, aby jste se necítili špatně. A kolik vás to stojí energie ?

A teď si představte, že to udělá jiný člověk. Kolega nedodá včas podklady, nebo je odflákne, dítě odbude úkol, kamarádka zapomene na svůj slib. Jak vnímáte tyto lidi ? Většina z nás je odsoudí., pomluví, zkritizuje. jenže v té chvíli, kritizujete sebe. Protože vaše podvědomí se prodere na povrch a z vás je nelítostný kritik. A negativní pocit se znásobí. Prostě nejste  schopni přijmout plně takového člověka . Nejste schopni přijmout SAMI SEBE, protože ONI jste vlastně VY.

Musíte s tím přestat a vaše vlastní důslednost je ten klíč. Pokud budete dělat věci, jak nejlépe umíte, umlčíte toho kritika v sobě. Pokaždé, když uděláte něco důsledně, včas, budete mít ze sebe dobrý pocit. A dobrý pocit posiluje vaši lásku k sobě. Pokaždé, když překonáte sebe sami a svojí chuť něco odfláknout, zaplaví vás pocit lásky. Lásky sami k sobě. Tak často se hovoří o  bezpodmínečné lásce, ale na začátku potřebujeme důvod se mít rádi. Potřebujeme mít proč se milovat a není třeba se za to stydět. Důslednost nám tyto důvody poskytne. Otevřete jí své srdce a svůj život. Dovolte jí, aby se stala součástí vás samých a ona vám otevře cestu k sebelásce a když milujeme sami sebe, láska k ostatním přijde sama a vaše srdeční čakra se otevře jak nádherný květ a rozjasní váš život i život vašich blízkých.

Přeji vám krásný den

Ilona