Čakra bezpodmínečného přijímání

Jestliže čakra sluneční pleteně vytváří naší osobnost, pak srdeční čakra je místo, kde je tento náš výtvor přijímán. Pokud srdeční čakra pracuje správně, přijímáme se takoví jací jsme. Přijímáme naše dobré i špatné stránky. A stejně tak přijímáme i okolí.

Při nedostatečné funkci srdeční čakry máme potřebu klást podmínky. Podmínky potřebné pro to, abychom se milovali : až zhubnu, budu se mít ráda, když se rozčílím, tak se nenávidím. …. Stejné podmínky klademe i okolí :dokud se nezměníš, nemohu tě mít ráda, když neuděláš to, co po tobě žádám, tak mě nemáš rád….. Typická je i jistá dávka bezohlednosti vůči ostatním a egoismus.

Naopak při hyperfunkci máme sklony k sebeobětování. Jsou nám vlastní názory typu : jsem tu pro to, abych pomáhala ostatním, přece nemohu být takový sobec a neudělat to, co po mně někdo žádá, kam bychom přišli, kdyby každý myslel jen na sebe……..

Na fyzické úrovni se poruchy srdeční čakry projevují jako bolesti v krajině srdeční, dysfunkce štítné žlázy, onemocnění plic, poruchy krevního oběhu, křeče, rakovina a AIDS.