Již dlouho vídám ve svých vizích Evu, matku všech žen. Jenže mi něco nesedí. Měla bych cítit lásku, jenže cítím lež. Na druhé straně se zjevuje druhá žena. Je krásná. Hlavu vztyčenou, pevný postoj. Jen její oči jsou měkké. Plné lásky. Natahuje ke mně ruce. Volá mě. Váhám, pak přeci vykročím.Říká mi své jméno – Lilith.

Vylekám se. Učili mě, že je Lilith zlo. Ale já žádné necítím. Přeruším meditaci a do počítače zadávám Lilith. Čtu. Lilith byla první žena Adamova. Už to mě zaráží. Vždy se mluví jen o Evě. Lilith a Adam ale nedokázali žít v míru, protože Lilith chtěla být Adamovi rovna . Adam však nechtěl být roven Lilith a tak Bůh Lilith vyhnal z ráje a pak teprve přišla Eva.

Další zádrhel. Podle Boha jsme si všichni rovni, ale ženu, která trvá na rovnosti vyžene ? Vracím se do hluboké meditace. Tentokrát už neváhám a  odvracím se od Evy. Vidím, jak je nešťastná, ale zároveň jakoby na mě byla hrdá. Následuji Lilith. Vidím různá období, staletí. Vidím mnoho žen trpět.. Vidím, jak nás programují na archetyp Evy. Evy, té pokorné, trpělivé ženy. Ženy , která dělá vše, jen aby se jí dostalo lásky. Ženy, která je programována se obětovat pro muže, pro rodinu i za cenu obětování se. Vlastně za jakoukoli cenu. Za všemi trpícími ženami vidím stín Evy. Trpí, ale nic nedělá. Byla stvořena pro to, aby poslouchala.

Lilith nemluví, není třeba. Pochopila jsem, že je na čase tento archetyp opustit. Je na čase přestat být dcerou Evinou a začít být dcerou Lilith. Provedu očistný rituál. Doslova cítím, jak se temnota pokouší rituál přerušit. Vidím tolik mužských autorit – kněží, panovníků, manželů. Bojují, jenže já jsem silnější. Za zády mám Lilith. Nedovolí jim mi ublížit.

Končím rituál. Cítím obrovskou úlevu.Cítím takovou sílu a pocit svobody. Lilith mi zase ukazuje, ať jí následuji. Vidím novou budoucnost. Budoucnost, kde se dcery Lilith postaví po boku svých mužů – jako partneři. Ti skuteční. Cítím obrovskou lásku. Jsem vděčná, že jsem zlomila další okovy , kterými nás temnota držela v otroctví.

Pokud cítíš, že jsi rovna muži, pak následuj Lilith. Zavolej jí, ona tvou prosbu vyslyší.

S úctou Ilona