Změna musí být vidět. Zní to logicky, že? Většina z vás s tímto názorem souhlasí. A teď to ale..….

Mluvím s lidmi, kteří říkajímůj život se změnil, mám se skvěle, cítím se lépe.…..

A na to. To je super. Takže jsi si našel tu novou práci, kterou jsi chtěl ? S partnerem už jste vyřešily problémy ? Nebo máš snad někoho jiného, kdo tě více chápe ? A začal jsi cvičit, jak jsi říkal ?

Jejich odpověď ? No to ne, ale víš, tak nějak jsem si to všechno v hlavě srovnal a už jsem se s tím tak nějak vyrovnal a fakt jsem to v sobě vyřešil.

Lež jako věž!!!! Ve skutečnosti se nezměnilo vůbec nic. Vy jste nic nezměnili.Jen jste strčili hlavu ještě hlouběji do písku a doufáte, že až jí jednou vytáhnete, budou všechny problémy vyřešený.

Špatná zpráva je, že nezmizí, sami se nenapraví. Pozitivní myšlení vás nezachrání. Vážně si myslíte, že stačí jinak myslet, dělat všechno stejně a ono se to napraví?

Pokud to děláte, ubližujete si. Přestaňte s tím. Udržet každý den tolik lží vás stojí obrovské množství energie. Vyčerpává vás to. Ne ty špatné věci kolem vás, ale to, že je popíráte, to vás stojí energii.

Jakmile si ty špatné věci přiznáte, uleví se vám. A pak je načase je začít řešit. jednu věc za druhou. 

Jak věci řešit?

  1. Vyberte si jen jednu věc, kterou chcete změnit.
  2. Vyberte si tu, která je podle vás nejjednodušší. Např. naučit dítě vynášet koš, aby jste to nemuseli dělat vy, občas říct ne, když se vám to nehodí…..
  3. Nedávejte si žádný termín, do kdy to zvládnete. Jen se tím vystavíte dalšímu stresu.
  4. Jednejte v přítomném okamžiku. To znamená – koš je plný, vynes ho. Pokud totiž jedete ve špatném vzorci, vaše přesvědčení o změně je minimální. Proto řešte vždy jednu změnu a teď. Nic víc. Např. neumím říkat ne. Pokud si dáte závazek, že to přestanete dělat, pravděpodobně dříve, či později selžete. To povede k sebeobviňování. To nemá smysl. Takže jen tady a teď. Pokaždé, když budete cítit, že máte říct ne, snažte se ho říct. Nic víc.Když se to podaří, pochvalte se, když ne, nic se neděje. Zase příště. A až to znovu přijde, zase zkuste říct ne.Pořád dokola to zkoušejte, vždy, když ta situaci přijde.
  5. Každý úspěch si vychutnejte. Jak? Až budete v klidu, znovu se ho vybavte. nechte ten dobrý pocit z vítězství , ať naplní vaše tělo a mysl. Tím narušujete starý vzorec a tvoříte si nový. Tělo si na ten pocit časem zvykne a pro vás bude stále jednodušší a jednodušší konat podle nového vzorce.

 

Závěr

Na závěr si pamatujte. Velké změny se skládají z těch malých. Malá změna stačí, ale musí být vidět 🙂